Запис #13 "Відновлення роботи жорсткого диску Maxtor STM3500320AS"

Додано: 2015-11-08 03:42:35 'admin

Потрапив до мене Maxtor STM3500320AS від одного мого знайомого зі словами "Зробиш - добре. Ні - ну то роздереш на магніти..".

Підключив. І тишина.. Навіть шпиндель не розкручується. Ну, думаю, по живленню біда. Перевірив. Ні. Всі напруги поступають і доходять до контроллера. Звернув увагу, що на платі якийсь наліт. Виявилось, що це окислення. Тут же мисля - окислились контакти між платою і гермоблоком. Відкрутив плату і очистив контактні площадки від окису. Результат нульовий. Потім придивився і помітив, що коррозія пошкодила доріжки та міжслойні переходи на платі. Виявилось, що пошкоджена сама плата. А саме шина між основним контроллером і контроллером управління мотора дисків. Доріжки не продзвонюються. Що ж. Поліз я шукати донора на Аукро. Знайшов. Але не Maxtor а Seagate. Між назвами марок вінчестерів - одна літера різниця. Все решта, включаючи плати, об'єм і контроллери - одинакові. Проблема донора - пошкоджена поверхня дзеркал. Тобто плата там жива та робоча. 

Так як це вже не перший мій досвід у ремонті харда, я обійшов граблі із заміною плати. А граблі полягають у заміні плат між собою без перекидання мікросхеми пам'яті. Якщо просто перекинути плати і ввімкнути вінчестер - можливі непередбачені наслідки. Від звичайного стучання головок до затирання службової інформації на дзеркалах. Що ж. Перекинув я мікросхему і встановив плату на хворий Maxtor. Ввімкнув і почув, що вінчестер почав розкручуватись. Зрадів. Кинувся до монітора.. А там тишина. Біос не бачить вінчестера. 

Почитав я Інтернети і виявив, що ці вінчестера мають ваду - в них заводський брак із прошивкою мікропрограми завантажувача.  І ця вада лікується через термінал. Можливо, після перекидвання плат відбулись процеси, що вивели із строю завантажувач. Тим більше плати, по суті, від різних вінчестерів. В мене тільки один шлях - підключення терміналу.

Є багато інформації щодо цього в Інтернеті. Як і інформація по підключенню термінала. Термінал в мене виконує самопальний кабель на мікросхемі MAX232. Параметри підключення до терміналу - на скріні. Так як Hyper Terminal (який йшов стандартною програмою у Win XP) відсутній, наприклад у Win 7, або на Linux, я скористався програмкою PuTTY

Підключив термінал. І побачив очікуванні дані:

«LED:000000CC FAddr:0024A051»
«LED:000000CC FAddr:0024A051»

Якби я займався тільки ремонтом вінчестерів, можливо, я би розшифрував написане вище. Але скажу чесно - в мене не достатньо знань по цій інформації. Єдине, що можу здогадуватись - це те, що LED - це аналог світлодіода, який би вам мигати при помилках (колись такі були на старих хардах. А зараз відсутні). Зараз же вказують код помилки. А FAddr - це адреса, де відбулась помилка. Чому це очікувані дані? Ну по-перше це говорить про те, що я правильно підключив термінал. По-друге це ті дані, які вказують на заводський брак завантажувача. Далі, керуючись інструкцією по ліквідації цього пошкодження я остаточно відновив роботу вінчестера. 

До речі. В інструкції також використовується функція по очищенню таблиці SMART. 

Після закінчення я отримав робочий вінчестер на 500Гб, що пройшов усі тести MHDD. Затрати - 130грн за донора. Надіюсь, знайомий буде задоволений ;).

В файлах прикріпляю інструкцію по відновленню, щоб не переписувати вже написане. Там же є адреса сайту, де люди займаються професійним відновленням даних та ремонтом HDD.

Файли:

seagate

Коментарі: