Запис #17 "Трабли під час встановлення YII-2 через Composer"

Додано: 2016-02-06 02:02:05 'admin

Ще давно, коли тільки вийшов реліз YII-2 я ставив фреймворк для того, щоб ознайомитись із новими можливостями, механікою і нюансами нової версії потужного інструмента веб-розробки. Пригадую, що після виконання рекомендацій на офіційній сторінці по встановленню через Composer я отримував сторінку із помилкою. Ну, думав, ще не доточений. В нюанси помилки не занурювався. Просто вияснив, що деякі шляхи до модулів відрізняються від затребуваних. Підправив їх і побачив довгоочікувану стартову сторінку. 

Недавно мені знадобилась нова інсталяція. Поліз я на сайт українського комюніті в пошуках поточної інформації по встановленню (https://yiiframework.com.ua/uk/doc/guide/2/start-installation/) і почав виконувати рекомендації на сторінці. І знову отримав помилку. На цей раз я вирішив уточнити причину такої поведінки. 

Власне, помилка:

Invalid Parameter – yii\base\InvalidParamException
The file or directory to be published does not exist: /usr/home/blabla/www/public/basic/vendor/bower/jquery/dist

 Уся проблема полягала у тому, що чомусь YII не міг дотягнутись до модулів по шляху "/vendor/bower/jquery". А потрібні йому модулі лягали у "/vendor/bower/bower-asset/jquery". Таке положення стправи "з коробки" мене трошки розчарувало. Причиною всьому цьому зв"язки, які встановлюються під час виконання команди 

composer global require "fxp/composer-asset-plugin:~1.0.3"

До речі, на офіційному сайті YII ця помилка вже виправлена у пізнішій версії цього пакета. Там пропонують виконувати команду 

composer global require "fxp/composer-asset-plugin:~1.1.1"

А взагалі, до того як виправлення попало на сторінки офіційної документації разом із оновленною версією репозиротія, працювала команда (не факт, що буде працювати й далі. Так як це команда завантаження поточної робочої гілки репозиторія зв"язків)

composer global require fxp/composer-asset-plugin:@dev

Ну а все далі ніби як пішло без проблем і кастомних виправлень у структурі фреймворка.

Коментарі: