Запис #5 "Таксономія у WordPress. Загальні відомості."

Додано: 2015-10-18 17:39:08 'admin

Таксономія використовується для надання гнучкості ведення записів. Таксономія розширює можливості, додає нові типи записів. Про таксономію написано вже багато в Вікіпедії. Якщо не хочеться сильно поглиблюватись у пояснення цього терміну, то я спробую пояснити "на пальцях" що це таке, на прикладі магазину.

Магазин продає шкарпетки і варення. Здавалось би, що то, що то - товар. Але це все, що поєднує ці дві категорії товарів. Спільними параметрами для цих товарів можуть бути: ціна, кількість ну і постачальник. Якщо оперувати тільки цими параметрами, дуже важко описати товар та аналізувати його характеристики. А хотілось би все-таки розмежувати речі, які в принципі, різні. Тому можна ввести якийсь спільний параметр окремо для шкарпеток. Нехай це буде "колір". А у варення можна додати спільний параметр "з чого зроблено". Отже вийшло розмежування товару по певним параметрам і товар в загальному розділився на два типи. Перший тип - шкарпетки. Другий - варення. У першого типу є спільний параметр "колір", у другого - "з чого зроблено". Так от ці параметри - це таксономії. Вони поєднують певні групи із спільними параметрами. Потім ці групи можна ще розділити і так далі - це буде ієрархічна структура таксономій, ну як папки в провіднику. А можна додавати до цих груп спільні параметри - це буде лінійна структура таксономій, ну як теги до публікацій. 

В загальному товар можна описати за допомогою таксономій до дрібниць, що й роблять правильні магазини. 

Тепер поглянемо, як реалізуються таксономії у WordPress. Це потужний інструмент для розробників проектів на цій платформі, тому що із звичайного блогового сайту можна зробити платформу для сортування, торгівлі чи просто бібліотеку знань. 

У WordPress першочергово було реалізовано дві таксономії. Це рубрики та теги. Рубрики задають ієрархічну структуру записів. А теги - лінійну. Та до 3-ї версії WordPress інструментарій таксономій був, м'яко кажучи, слабенький. Але з виходом 3-ї версії цей функіонал почав сильно розгортатись та набув значних маштабів. Щоб переконатись у цьому - спробуйте пошукати плагіни для управління таксономіями. Їх є зараз багато і з різною складністю. 

Пошук плагінів для керування таксономіями WordPress

Отже, прийшов час організувати на сайті функцію таксономій, описану вище.

Для цього можна скористатись двума способами:
- встановити необхідні розширення (плагіни), які забезпечать нас необхідними інструментами в адмін консолі. Цей метод зручний. Не потребує знання PHP, структури та принципів роботи WordPress на програмному рівні. Але потребує більші ресурсозатрати;
- знаючи PHP, описати необхідні функції саморуч. При цьому можна зменшити навантаження на свій проект. Тому що будуть використані стандартні функції WordPress і ніякого лишнього коду "для зручності".

Коментарі:
Автор: admin
Час: 22:17:58 31-10-15

Автор: admin
Час: 00:44:43 02-11-15

Автор: admin
Час: 00:44:57 02-11-15

Автор: admin
Час: 00:45:35 02-11-15

Автор: moderator
Час: 01:01:04 02-11-15
comm
Автор: admin
Час: 01:03:15 02-11-15

Автор: admin
Час: 01:04:33 02-11-15

Автор: admin
Час: 01:39:16 02-11-15
comment